Otázka:
Co je blokování těla a funguje to s HT na Foxhunt?
Adam Davis
2013-11-26 04:09:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Slyšel jsem, že k účasti na lovu lišek možná nebudete potřebovat speciální směrovou anténu, že někteří lidé mohou pomocí svého těla určit směr signálu.

Jak to dělá práce? Přesněji řečeno, jaký je postup, jak to udělat, a proč to funguje?

Funguje to pouze na konkrétních frekvencích, nebo to lze použít pro dvoupásmová HT 2M a 70cM s anténami? Je to složité a vyžaduje to praxi, nebo by se někdo nový, kdo rádiovou hudbu učí, naučil a efektivně ji používal za pár minut?

Jeden odpovědět:
David VK2VXK
2013-11-28 04:36:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V zásadě to zahrnuje použití vašeho těla jako bariéry ke slábnutí signálů. Držte HT blízko sebe a otáčejte, dokud nezískáte nejslabší signál, pak bude zdroj tohoto signálu na druhé straně od vás.

V odpovědi na jinou otázku citoval WPrecht - AB3RY následující tip Handie-Talkie Tricks od Joea Moella, webu KOVOV Homing In:

Když je signál tak silný, že nenajdete nulovou hodnotu, nalaďte vypínací frekvenci 5 nebo 10 KHz, aby se signál dostal do sukně IF propustného pásma přijímače. Pokud je vaše ruka dvoupásmová (144/440 MHz) a lovíte na dvou metrech, zkuste naladit mnohem slabší třetí harmonickou signálu v pásmu 70 cm a přitom provádět „ochranný štít těla“. Odpojením antény „gumové kachny“ HT signál ještě více srazíte. Slyšení signálu s vypnutou anténou je obvykle „Jste tady!“ indikátor.

Ví někdo, jestli mohu přímo odkazovat na jeho odpověď? Raději bych to neměl nesouhlasit s tímto copy-paste. Možná jen zdrojový odkaz?


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...