Otázka:
Šíření 1280 MHz z horského údolí
Chris
2013-11-15 04:08:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Žiji v malém údolí obklopeném ze tří stran 200-300 stopovými hřebeny. Snažím se přijít na to, kam umístit anténní stožár pro příjem videa 1280 MHz z vzdušného vozidla s dlouhým dosahem (poloměr 20 - 30 mil).

Na této frekvenci, jak důležité bude line-of- přenos zraku být v této situaci? Bude to stát za to vytáhnout 50 stop dlouhý stožár na vrchol jednoho z hřebenů a postavit ho tam? (vyžaduje solární panel / baterii a případně bezdrátové relé do mé chatrče).

Můj aktuální plán je stožár na mé stanici; uprostřed údolí, které by se dostalo nad okolní stromy, ale ne nad hřebeny. Nezáleží na tom, že výše zmíněné údolí je osídleno borovicemi, které, jak to chápu, způsobí zmatek na signálu? A co 433 MHz přenos z dolního dna do vzdušného vozidla?

P.S .: Předpokládejme, že v oblasti není žádný HOA / stavební kód; to je problém fyziky, nikoli zákonnosti.

Jeden odpovědět:
Amber
2013-11-15 04:43:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Propagace pro VHF / UHF (1280 MHz je UHF) je z velké části přímá viditelnost, protože nemá tendenci využívat výhody ionosférické reflexe jako HF. To platí také pro váš zmíněný přenos 433 MHz, který je v rozsahu UHF.

I když se občas vyskytnou atmosférické události, které vedou k nepřímému šíření UHF / VHF (např. Troposférické potrubí), nejsou zdaleka tak konzistentní jako schopnost HF vůči DX.

Téměř jistě byste dosáhli mnohem lepšího příjmu (oběma způsoby) s anténou umístěnou na hřebeni, kde může získat přímou viditelnou linku k letadlu.

Až na 1,2 GHz začnete skutečně vidět náhodné povrchy odrážející váš signál, což vede ke komunikaci, která zjevně není LOS. Pokud máte v této oblasti velké ploché kovové povrchy, máte větší šanci vědět, jestli se budete moci dostat ven. (Vyloučeny problémy s více cestami) Jediným skutečným způsobem, jak to zjistit, je experimentovat a zjistit. Relé na hřebeni je však vaše jediná spolehlivá volba.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...