Otázka:
Baofeng Rádia jsou nezákonné v U.S?
hopefulhacker-Reinstate Monica
2020-05-05 18:34:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Díky nízkému cenovému rozpočtu mě moje hledání mého prvního šunkového rádia, které jsem koupil, přivedlo k Baofengu. Rychlé vyhledávání Google na baofengu ukázalo mnoho výsledků, které uváděly, že určité modely kapesních počítačů baofeng jsou v USA nelegální. Je to pravda?

Můžeme předpokládat, že máte na mysli UV-5RV2 + nebo podobný model? To je to, co máme.
Vzhledem k tomu, že jste zmínili rozpočet, důrazně doporučuji zahrnout náklady na příslušenství, jako je [* originální * programovací kabel Baofeng] (https://ham.stackexchange.com/search?q=Programming+cable+%5BBaofeng%5D ) a nabíječku.
Nejde jen o to, že model může být nezákonný; je to údajně velké procento prodaných zařízení kvůli výrobním (nebo jiným) změnám. Možná budete muset otestovat konkrétní nákup a buď vrátit jednotku, pokud je to možné, nebo použít na výstupu vhodný pásmový filtr.
Tři odpovědi:
Mike Waters
2020-05-05 20:12:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jsou legální k použití, ale pouze pro amatérské kapely. (Samozřejmě musíte nejprve získat licenci.)

Proběhla spousta debat o tom, zda jsou legální, ale FCC nakonec uvedla, že ano. Starší výsledky vyhledávání, které jste našli, například tento.

Protože nejsou typově přijímané, nelze je použít v jiných pásmech, jako je FRS, GMRS atd.

Většina baofengů je přijímána podle části 90, takže jsou legální pro použití v obchodních pásmech (samozřejmě s příslušnou licencí) i pro šunku.
@MoTLD Děkuji, myslím, že máte pravdu. Byly původně vyrobeny pro obchodní účely a byly hromadně vyráběny ve velmi velkém množství. Proto jsou tak levné.
@MoTLD Možná ne. [Podívejte se na toto] (http://www.arrl.org/news/fcc-cites-baofeng-importer-for-illegally-marketing-unauthorized-rf-devices).
@MikeWaters Díky
hobbs - KC2G
2020-05-06 01:17:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ARRL provozuje stánek v Dayton Hamvention od roku 2012, kde mohou lidé předložit své HT k testování na spektrální čistotu. V letech 2016--2019 100% testovaných zařízení Alinco, Icom, Kenwood a Yaesu HT vyhovovalo normám stanoveným v oddíle 97.307. Pouze 7,5% testovaných zařízení Baofeng HT, které testovaly, vyhovělo, přičemž 27% bylo „hraničních“ (porušení limitů o méně než 3dB) a zbývající dvě třetiny představovaly více než 3dB mimo specifikaci (Zdroj: QST, leden 2020, s. 60 -61).

HT testing results

Amatérské vybavení není typově certifikováno; provozovatel odpovídá za shodu jejich zařízení. S poměrně spolehlivým zdrojem ukazujícím 92,5% HT Baofengů ve volné přírodě, kteří nesplňují standardy části 97, může kdokoli bez přístupu ke kalibrovanému spektrálnímu analyzátoru rozumně předpokládat, že jakýkoli daný Baofeng není legální používat na amatérských kapelách.

Můžete uvést zdroj těchto čísel? Pamatuji si, že jsem si článek přečetl a bylo to spíš tak, že 50% vyhovovalo a 20% bylo okrajových, takže asi 1/3 nevyhovuje, spíše než naopak. Trendem bylo také to, že se zlepšovali.
@user10489 Uvedl jsem svůj zdroj. Ale pro větší pohodlí jsem do svého příspěvku zahrnul tabulku z citovaného článku. Moje práce je prostým váženým průměrem za celé tři roky. A ne, nezlepšují se.
Abychom byli jasnější, celkový počet testovaných Baofengů za tři roky byl 241 (108 + 88 + 45) a celkový počet vyhovujících byl 18 (9% ze 108 + 5% z 88 + 9% z 45). 18/241 = 7,5%.
Zmínil jste zdroj. Citovat by to bylo uvést odkaz nebo číslo stránky v čísle, aby si lidé mohli přečíst celý článek. Ale přímé zahrnutí stolu je také skvělé!
@user10489, konkrétně jsem od začátku přidělil číslo stránky v čísle.
Dík. Bylo to kvůli harmonickým na 220 MHz, které ARRL změřila na fiktivní zátěž?
@MikeWaters článek jen říká, že zaznamenali sílu nejhoršího podnětu nebo harmonické, nic konkrétního o tom, co to bylo. Předpokládám, že lidé, kteří provozovali analyzátor, to vědí :)
Článek QST před několika lety uvedl, že je na 220.
Hrstka lidí v našem klubu nechala naše rádia otestovat společností ARRL. Pokud si dobře vzpomínám, dostali jsme zpět list (ručně napsaný, vyplněný před námi), který uváděl frekvenci a velikost nejvyšší ostrohy a jak blízko to bylo dodržování předpisů. Ostruha je vždy na stejném místě pro stejnou zkušební frekvenci, je to harmonická frekvence.
sparks KK4IB
2020-05-13 00:42:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jelikož jedním z aspektů amatérského rádia je „domácí vaření“ ... je legální cokoli, co vysílá „vhodný signál“ v amatérském pásmu provozovaném licencovaným amatérským rádiovým operátorem. Klíčovou částí „vhodného signálu“ je úroveň výkonu a rušivé úrovně signálu a zahrnuje povolené modulace v části pásma, kde dochází k přenosu.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 4.0, pod kterou je distribuován.
Loading...