Otázka:
Proč je výjimka pro hudbu udělena vysílání NASA s kosmickými lety s posádkou?
PearsonArtPhoto
2013-10-24 17:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

FCC 97.113 Zakázané přenosy zní:

e) Žádná stanice nesmí znovu vysílat programy nebo signály vycházející z jakéhokoli typu rozhlasové stanice jiné než amatérské, s výjimkou informace o šíření a předpovědi počasí určené k použití širokou veřejností a pocházející ze stanic vlády USA a komunikace, včetně scénické hudby, pocházející z frekvencí vlády USA mezi kosmickou lodí s posádkou a jejími přidruženými stanicemi Země. Předchozí souhlas s opakovaným přenosem komunikace kosmických lodí s posádkou je třeba získat od Národního úřadu pro letectví a vesmír. Takový opakovaný přenos musí být určen výhradně pro amatérské rádiové operátory. Šíření, předpovědi počasí a komunikační přenosy kosmických lodí s posádkou nemusí být prováděny pravidelně, ale pouze příležitostně, jako událost normální amatérské rádiové komunikace.

Je to také testovací otázka na licence technika, že jediný čas, kdy lze hudbu přenášet pomocí licence amatérského rádia, je náhodná hudba přenášená jako součást autorizovaného opětovného vysílání kosmické lodi s posádkou a pozemské stanice na frekvenci vlády USA, pokud k tomu NASA udělí povolení . Mám k tomu několik otázek:

  1. Proč tato výjimka vůbec existuje?
  2. Bylo toto použito pro významné události, jako je přistání měsíce Apollo? Nebo někdy, pokud to někdo ví?
Bohužel se domnívám, že tři otázky sloučené do jedné způsobují špatnou otázku, zejména proto, že odbornost odpovědět na všechny tři je odlišná (zejména vaše otázky 1 a 3 spolu souvisejí jen stěží). Existuje spousta precedentních případů pro uzavření takových více otázek.
@MichaelKjörling: Odstraním jednu otázku, která je trochu jiná než ostatní.
Souhlasím s @Michael. A zjistíte, že lidé budou obecně odpovídat pouze na název. Klíčovým slovem v úryvku, který jste citovali, je „náhodná“ hudba. Jako když jsem na opakovači, zatímco moje stereo hraje v kamionu. To je dovoleno.
Dva odpovědi:
Adam Davis
2013-10-25 01:39:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Před internetem bylo obtížné získat nepřetržitý proud zvuku z vesmírné mise s posádkou, i když byla mise nad hlavou, ale samozřejmě to kvůli orbitální mechanice často není.

Nadšenci amatérského rádia by požadovali a často získali svolení k opětovnému přenosu zvuku kosmických letů a při určité koordinaci a plánování byste mohli poslouchat vesmírné přenosy, aniž byste museli mít zvlášť drahé rádiové vybavení - několik uživatelů by to zvedlo a vysílalo to tak, jak to předal jim režii a vy byste jednoduše naladili jejich retransmisi.

Licencovaní uživatelé amatérského rádia však nemají povoleno používat svou stanici pro všeobecné vysílání, a to konkrétně s omezením přehrávání hudby ve vzduchu. Tato dvě pravidla znemožňovala vysílání vesmírných misí (které příležitostně obsahovaly hudbu), a proto bylo stanoveno speciální pravidlo, že uživatelé mohou se svolením znovu vysílat tyto přenosy pro ostatní nadšence.

Nyní se běžně nepoužívá, protože NASA sám poskytuje nepřetržitý přístup k vysílání většiny svých misí živě přes internet, ale v dobách rozkvětu programů Apollo a podobných vesmírných závodů bylo amatérské rádio často jediným způsobem, jak využít tyto přenosy, které byly zřídka vysílány obecnějšími metodami, jako je rádio a televize pro výjimečné události.

Ve skutečnosti by mě překvapilo, kdyby nyní dali konkrétní povolení, pokud by nebyl uveden dobrý důvod, proč nelze používat internetové toky. Pamatujte, že toto pravidlo je výjimkou.

FWIW: Některé stanice v okolí KSC stále vysílaly zvuk posádky s kosmickými lety s posádkou, zejména během startovacích akcí, dokonce až do konce programu Shuttle. Byli jsme už nějakou dobu, protože jsme jeden měli.
KD7KUJ
2013-10-25 01:42:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Existuje několik důvodů, možná některé ani nevím. Ale některé, které jsem slyšel, patří: NASA používá amatérské rádio jako záložní a nouzovou komunikaci a pomocí hudby každý den budí astronauty jako druh budíku; To přirozeně musí být chráněno, protože šunky mohou tyto přenosy z různých důvodů poslouchat, nahrávat a / nebo znovu vysílat. NASA také vysílá mnoho videozáznamů z kosmických letů na NASA TV a Amateur TV je oprávněna používat NASA TV jako výplň mezi přenosy, zatímco stanice je v automatické kontrole; Toto použití chrání opětovný přenos hudby za letu.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...