Otázka:
Jaké dovednosti se naučím při soutěžení?
Adam Davis
2013-12-09 23:26:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Do amatérského rádia jsem se dostal kvůli nouzové přípravě a umožnil mi rozšířit své hobby elektroniky. Mé potřeby jsou uspokojeny, ale zajímalo by mě, jestli mi chybí zvyšování dovedností tím, že se vyhýbám sporům, které mě samy o sobě nijak zvlášť nezajímají.

Co se naučím zpochybnění, které není tak snadno a rychle zvládnutelné, pokud se nezúčastním soutěží?

Jakými jinými způsoby by mi zpochybnění prospělo?

Tři odpovědi:
PearsonArtPhoto
2013-12-09 23:53:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Soutěže se lze naučit poměrně málo klíčových věcí. Zde je několik klíčových dovedností.

 1. Naučte se přesně kopírovat zprávy.
 2. Vylepšené rozpoznávání slabých signálů.
 3. Schopnost komunikovat v nepříznivých situacích. Pokud soutěž není nepříznivá situace, nevím, co je!
 4. Soutěž často propaguje mobilní nebo přenosnou komunikaci, což je v případě nouze často užitečné.
 5. Lze se naučit hodně o šíření. Například jsem se během soutěže loterie dozvěděl, že pokud chci navázat kontakt s Aljaškou, musím to udělat v odpoledních hodinách.
 6. Naučit se své vybavení. Nelze přeceňovat důležitost úplného poznání vybavení člověka!
 7. Vytrvalost. Upřímně řečeno, mluvit v rádiu může být po dlouhou dobu docela obtížné. Byl jsem schopen zvýšit čas, který můžu strávit za rádiem, z původně asi hodiny na 5–6 hodin prostřednictvím soutěží, což zlepšilo moje dovednosti.
 8. Vylepšené rozpoznávání slabých signálů. Naučil jsem se, jak získat signál z hluku prostřednictvím soutěží.

Existuje také řada dalších výhod, jako je budování týmu, poznávání sousedů, získávání WAS a DX hotovo atd. Ale ty úplně nezapadají do kategorie pohotovostní připravenosti.

WPrecht
2013-12-16 03:50:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

@PearsonArtPhoto má spuštěný dobrý seznam. V poslední době se dostávám do soutěže a rozvedl bych číslo 7, abych řekl, že pro dobré skóre musíte pečlivě naplánovat svůj provozní čas a poté mít zadek v křesle po celou dobu, kdy plánujete pracovat.

Některé soutěže probíhají například 48 hodin, ale můžete provozovat pouze 36 hodin, nebo něco podobného, ​​liší se to. Tady přichází na řadu plánování:

 • Kolik provozní doby mohu utéct a zůstat vdaná? (YMMV)
 • Jak rozdělím provozní dobu, abych maximalizoval své skóre, využil výhod otvorů atd.
 • Vzhledem k těmto odpovědím zajistěte spánek a jídlo, takže když jsem v v rádiu, jsem svěží a nerozrušený.
 • Pokud nemluvíte o živobytí, zvažte svůj hlas. Nechci a neudělal jsem a chrstl jsem prvních pár soutěží. Moje žena přišla s pěkným čajem, který roztáhne můj hlas, ale rozhodl jsem se, že pro prodloužení mého času bude potřebný hlasový klíč.

Pokračování v tomto seznamu:

 1. Dozvíte se omezení svého vybavení. Se zkušenostmi můžete říci, které pileupy můžete jednoduše přeskočit a jak hlasitý (S meter moudrý) signál musí být, abyste měli dobrou šanci přimět ho, aby se k vám vrátil.

 2. Pokud běžíte, naučíte se vytáhnout volací znaky z hromádky, což pomáhá při kopírování informací za nepříznivých podmínek.

Také se rozšiřuje o oba díky předchozím odpovědím se rádio lépe naučíte. Vždycky skončím zmáčknutím tlačítka, které nechci v zápalu boje, a potom musím diagnostikovat věci za běhu. Chcete-li dráždit ty slabé signály bez (v mém případě) efektního DSP, naučíte se některé další z těchto knoflíků, abyste co nejvíce eliminovali sousední signály.

Mnoho lidí nenávidí soutěžení a říká, že ta spojení s jejich rituálními „59“ RST se moc nepočítají. V jistých ohledech souhlasím, ale je to jen jiný aspekt hobby. Místo kvalitního kontaktu jde o kvantitu a jak jsme se zde pokusili ukázat, využívá různé dovednosti nebo stejné dovednosti různými způsoby.

rhaig
2013-12-16 01:02:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V soutěži ARRL 10m, která se koná tento víkend, jsem se o svém novém rádiu dozvěděl hodně. (bod číslo 6 výše)

Dostal jsem rádio s několika pěknými možnostmi DSP s funkcemi pro snížení rušení a lepší kopírování signálů. Včera a dnes jsem se naučil tyto funkce prostřednictvím aktivit, jako je zesílení slabého signálu z úrovně šumu, abych ho mohl kopírovat, blokovat blízké signály (postranní pásmo ze signálu na 28303 způsobilo, že kopírování signálu na 28305 bylo „zajímavé“, takže jsem použil kombinace funkcí, aby to zmizelo, a v zásadě jsem se ujistil, že na mém zařízení nejsou žádné funkce, alespoň v zásadě jsem nerozuměl, jak je používat. zatím na mém zařízení, ale to přijde během dalšího velkého mezinárodního soutěžního týdne.

I když se soutěže nezúčastníte (nikdy ne), je navazování kontaktů podporováno. Pokud se rozhodnete neudělat kontakty, naslouchání a to, aby vaše zařízení s přijímaným signálem dělalo, co chcete.Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...