Otázka:
Chyba měření / kalibrace po kalibraci OSL na VNA
Dieter Vansteenwegen ON4DD
2016-11-08 15:07:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Před časem jsem si koupil HP 8711A, abyste se naučili, jak provádět lepší měření.

Pokusil jsem se provést kalibraci OSL s 75ohmovou soupravou Agilent cal. Při opětovném připojení krátce po úspěšné kalibraci bych očekával návratovou ztrátu 0 dB v celém kalibrovaném frekvenčním rozsahu.

Nicméně důsledně dostávám něco podobného: S after OSL Calibration

Vím, že je to pouze 0,5 dB, což může být omezení hardwaru, ale nerozumím tomu, že mohu replikovat toto přesné chování: po každé kalibraci RL zkratky začíná kolem 0 dB na začátku frekvenčního rozsahu a končí kolem 0,5 dB.

Pokud jsou chyby měření, očekával bych, že se výsledek změní mezi různými kalibracemi.

Nebo se někde mýlím?

jen pro představu: -0,5 dB [výkon] je asi -12%, v -0,5 dB [amp] asi -6%; takže to není moc variací
@MarcusMüller Chápu, co máte na mysli (i když si myslím, že 12% by u tohoto druhu hardwaru nemělo být tak nemožné), ale přesto nechávám mou hlavní otázku: pokud je kalibrace provedena, neměl by ten zkrat být opravdu kolem 0dB?
kalibrace nikdy není dokonalá - jejím účelem je * minimalizovat * chybu měření, ale jak dobře to funguje, je další otázka. Musím přiznat, že neznám hranice chyb, které lze očekávat po kalibraci na vašem zařízení. Může to tedy být v rámci toho, co lze očekávat, nebo jako indikace chyby.
Jeden odpovědět:
Dieter Vansteenwegen ON4DD
2016-11-11 17:40:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Vypadá to, že jsem se opravdu mýlil. Zobrazená stopa byla Data / Paměť (odtud / M v horní části obrazovky). Po provedení nové kalibrace a výběru Data pro zobrazení je jednotka v rozmezí +/- 0,04 dB v celém rozsahu. Moje chyba ... Díky Default95401 ve skupině testovacích zařízení Yahoo HP / Agilent za to, že jste na to upozornili ...Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...