Otázka:
Jak mohu oznámit a zveřejnit informace o experimentálních režimech?
Adam Davis
2013-12-09 22:12:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zvažuji vrtání v novém režimu. Samozřejmě se zatím budu držet experimentálních kanálů a nízkého výkonu, ale jak si lidé všimnou mých přenosů, okamžitě nepochopí, co se přenáší.

Jak mohu šířit informace, které ostatním ukazují, jak přijímat a číst mé přenosy, aby se zabránilo výskytu šifrovaných nebo tajných přenosů?

Musím tyto informace šířit před zahájením testování, nebo mohu provést testování, dokončit design a poté publikovat? Tady se obávám, že jak se režim vyvíjí a mění, je udržování aktuálních publikovaných informací časově náročné a já bych raději publikoval malý přehled, dělal práci, dokud nebude kompletní, pak publikoval konečné podrobnosti.

Spustit blog? Jen myšlenka...
Zvažovali jste sekci 15? Šifrování je tam povoleno. skvělé pro vrtání.
Dva odpovědi:
oh7lzb
2013-12-10 19:43:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zpět, před internetem byly dokumenty publikovány v časopisech, konferenčních příspěvcích atd. - dobře poté, co byly navrženy protokoly a provedeny počáteční testy.

V některých případech CWID (přenos volací značky pomocí CW každý čas od času) bylo použito k zajištění toho, aby byly přenosy dobře identifikovány, i když je skutečná data trochu obtížně dekódovatelná.

Myslím si, že v dnešní době lidé obvykle experimentují zcela volně a publikují, když mají něco připraveno.

Pokud si opravdu děláte starosti, můžete kdykoli otestovat přenosy s fiktivní zátěží a udržet vyzařovaný výkon tak nízký, že ho vůbec nelze považovat za licencovaný přenos. Nakonec můžete obecně vysílat na jakékoli frekvenci, jakékoli síle, pokud tuto energii nevyzařujete. Pokud si pohráváte s novým režimem, může být ve skutečnosti nejjednodušší to udělat pomocí simulovaného předvídatelně hlučného vícecestného softwarového prostředí , aniž byste zpočátku vůbec zapojili skutečná rádia!

Metoda publikace nápady:

  • Vytvořte blog nebo wiki stránky , dejte lidem přibližně vědět, jaké frekvence používáte, vaši značku a některé obecné informace o režimu.
  • Open Source je dnes moderní věc. Zvažte, zda byste svůj vývojový kód neměli tlačit na Githubu nebo jiném podobném úložišti kódu - to dělám sám. Váš aktuální kód slouží jako docela jednoznačná dokumentace. Jako bonus navíc získáte zálohu kódu mimo web a může dokonce přilákat další vývojáře, aby vám pomohli.
Jmons
2015-11-13 18:41:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Také jsem experimentoval a setkal se se stejným problémem. Způsob, jakým se s tím vyrovnávám, je použití značky CW před a po režimu (stejně jako někdy spolu s mým datovým režimem). Vložil jsem do něj svou značku a malou adresu URL (jako její morse)

např. pokud byla moje data experimentu na google.com, přejdu na tinyurl a získám tinyurl: http://tinyurl.com/2tx , takže bych přenesl:

  [CALLSIGN] EXPERIMENT SEE - HTTP TINYURL COM 2TX [CALLSIGN]  

a doufejme, že to lidé pochopí bez přesnosti. Samotná stránka je obecně blogová stránka, která obsahuje informace o tom, co dělám - ne nutně kdekoli, kde si můžete stáhnout soubor k dekódování nebo pokyny, ale hlavně vložím kontaktní formulář nebo způsob, jak se dostat do kontaktu, pokud způsobuji rušení .

V současné době předkóduji zvukové soubory, které přenáším, a můžu tuto morseovou vrstvu překrýt vedle datového bloku, takže to bude vypadat jako poznámky na okraji.

Pravidla (ve Velké Británii ) říci, že nemůžete přenášet tajné kódy a podstatou mé práce, že jsem nebyl veřejný, není to, že jsem tajný, jen že nejsem připraven publikovat zdroj (to je pravděpodobně interpretace). V praxi to nebude trvat dlouho, než někdo zprávu analyzuje a dekóduje, protože moje jsou všechny PSK založené na podkladových datech.

Testování softwaru s generovaným šumem atd. Je dobré, ale ne vždy vám umožní otestovat realita. Pravděpodobně dělám 99% svých testů pouze se zvukovým spojením mezi přehraným statickým atd., Což mi umožňuje hrát si, aniž bych musel dělat skutečné rádiové spojení mezi lidmi.

Mám podezření, že byste možná chtěli získat experimentální licenci. Vím, že jsou v USA, a nepřekvapilo by mě, kdyby byly k dispozici i na jiných místech. Zdroj nemusí být veřejný, ale způsob, jakým funguje kód, by měl být veřejný.
To může být regionální věc. Chápu (ale nejsem právník), že ve Velké Británii je moje licence * JE * pro experimentování. Je to jeden ze základních bodů plné licence. Zatímco licence „experimentování“ ve Velké Británii je více o přenosech mimo pásmo nebo vyšší výkon.


Tyto otázky a odpovědi byly automaticky přeloženy z anglického jazyka.Původní obsah je k dispozici na webu stackexchange, za který děkujeme za licenci cc by-sa 3.0, pod kterou je distribuován.
Loading...